XML Copy Editor - en to sk translation catalogue (301 entries)

en: 
    XML Copy Editor is free software released under the GNU
    General Public License.
    
    Many thanks are due to
sk: 
    XML Copy Editor je slobodný softvér uverejnený pod
    Všeobecnou verejnou licenciou GNU.
    
    Veľa vďaky patrí:

en: %g %s saved
sk: %g %s uložených

en: %i replacement made | %i replacements made
sk[0]: %i bolo nahradených
sk[1]: %i bolo nahradené
sk[2]: %i boli nahradené

en: %s contains %i word | %s contains %i words
sk[0]: %s obsahuje %i slov
sk[1]: %s obsahuje %i slovo
sk[2]: %s obsahuje %i slová

en: %s is %s
sk: %s je %s

en: %s is already open
sk: %s je už otvorený

en: &About XML Copy Editor
sk: &O programe XML Copy Editor

en: &Always insert closing tag
sk: Vždy vkladaj &koncovú značku

en: &Associate
sk: &Asociuj

en: &Blue background, white text
sk: &Modré pozadie, biely text

en: &Browser	Ctrl+B
sk: &Prezerač	Ctrl+B

en: &Check Well-formedness	F2
sk: &Skontroluj dobrú formovanosť	F2

en: &Color Scheme
sk: &Farebná schéma

en: &Cut	Ctrl+X
sk: &Vystrihni	Ctrl+X

en: &Default
sk: Š&tandardné

en: &Edit
sk: &Edituj

en: &Entity...	Ctrl+E
sk: &Entita...	Ctrl+E

en: &Evaluate XPath...	F9
sk: &Vyhodnoť XPath...	F9

en: &File
sk: &Súbor

en: &Find what:
sk: &Nájdi čo:

en: &Find...	Ctrl+F
sk: &Nájdi...	Ctrl+F

en: &Fold Tags	Ctrl+Shift+F
sk: &Zbaľ značky	Ctrl+Shift+F

en: &Folding
sk: &Zabalenie

en: &Forum
sk: &Fórum

en: &Global Replace...	Ctrl+Shift+R
sk: &Globálne nahraď...	Ctrl+Shift+R

en: &Help
sk: &Návod

en: &Hide Attributes Only	Ctrl+Shift+A
sk: &Skry atribúty	Ctrl+Shift+A

en: &Highlight current line
sk: Vy&svieť aktuálny riadok

en: &Home Page
sk: &Domovská stránka

en: &Indentation guides
sk: Čiary na &odsadenie

en: &Insert
sk: &Vlož

en: &Line numbers
sk: Čísla &riadkov

en: &Lock Tags	Ctrl+L
sk: &Zamkni značky	Ctrl+L

en: &Match case
sk: Rozlišuj &veľké a malé

en: &New...	Ctrl+N
sk: &Nový...	Ctrl+N

en: &Next Document	Ctrl+PgDn
sk: &Nasledujúci dokument	Ctrl+PgDn

en: &None
sk: Ž&iadne

en: &One application instance only
sk: Iba &jedna inštancia aplikácie

en: &Open...	Ctrl+O
sk: &Otvor...	Ctrl+O

en: &Options...
sk: &Možnosti...

en: &Paste	Ctrl+V
sk: V&lož	Ctrl+V

en: &Pretty-print	F11
sk: &Pekná tlač	F11

en: &Previous Document	Ctrl+PgUp
sk: &Predchádzajúci dokument	Ctrl+PgUp

en: &Printable report
sk: &Tlačiteľná správa

en: &Public DTD...
sk: &Verejné DTD...

en: &Redo	Ctrl+Y
sk: &Znova	Ctrl+Y

en: &Remember open tabs on close
sk: &Zapamätaj otvorené záložky pri zatvorení

en: &Replace
sk: &Nahraď

en: &Replace...	Ctrl+R
sk: N&ahraď...	Ctrl+R

en: &Revert
sk: Znovu&načítaj

en: &Save	Ctrl+S
sk: &Ulož	Ctrl+S

en: &Save UTF-8 byte order mark
sk: Ulož značku poradia &bytov v UTF-8

en: &Show Tags and Attributes	Ctrl+T
sk: &Ukáž značky a atribúty	Ctrl+T

en: &Sibling...	Ctrl+Shift+I
sk: &Súrodenec...	Ctrl+Shift+I

en: &System DTD...
sk: &Systémové DTD...

en: &Tag completion
sk: &Uzavretie značiek

en: &Text Size
sk: Veľkosť &textu

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Twin	Ctrl+Enter
sk: &Dvojča	Ctrl+Enter

en: &Undo	Ctrl+Z
sk: &Späť	Ctrl+Z

en: &Unfold Tags	Ctrl+Shift+U
sk: &Rozbaľ značky	Ctrl+Shift+U

en: &Validate
sk: &Validuj

en: &Validate as you type
sk: &Validuj počas písania

en: &View
sk: &Pohľad

en: &White space visible
sk: &Vidno prázdne znaky

en: &Word Count
sk: Počet &slov

en: &XML Copy Editor Help	F1
sk: &Návod k XML Copy Editor	F1

en: &XSL Transform...	F8
sk: &XSL Transformácia...	F8

en: '%s' is not a valid line number
sk: '%s' nie je platné číslo riadku

en: (No filter)
sk: (Bez filtra)

en: (No filters found)
sk: (Nenašli sa filtre)

en: (No rule sets found)
sk: (Nenašli sa množiny pravidiel)

en: (lossless conversion requires version 2003 or later)
sk: (bezstratová konverzia vyžaduje verziu 2003 alebo novšiu)

en: (unknown error)
sk: (neznáma chyba)

en: .
    
    Select "Abort" to exit, "Retry" to close this window and "Ignore" to continue.
sk: .
    
    Zvoľte "Abort" na ukončenie, "Retry" na zavretie tohoto okna, a "Ignore" na pokračovanie.

en: A more recent version of Microsoft Word is required
sk: Potrebujem novšiu verziu programu Microsoft Word

en: About
sk: O programe

en: Action
sk: Akcia

en: All files (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
sk: Všetky súbory (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|gramatika RELAX NG (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: Application directory
sk: Adresár aplikácie

en: Associate %s
sk: Asociuj %s

en: Attributes hidden
sk: Skryté atribúty

en: Blue background, white text
sk: Modré pozadie, biely text

en: Browse
sk: Nalistuj

en: Browser
sk: Prezerač

en: C&lose All
sk: Zav&ri všetko

en: C&opy	Ctrl+C
sk: &Kopíruj	Ctrl+C

en: Cannot access application directory
sk: Neviem otvoriť adresár aplikácie

en: Cannot associate %s: %s
sk: Neviem asociovať %s: %s

en: Cannot compile regular expression '
sk: Neviem skompilovať pravidlový výraz '

en: Cannot count words: %s
sk: Neviem spočítať slová: %s

en: Cannot evaluate XPath
sk: Neviem vyhodnotiť XPath

en: Cannot find '%s'
sk: Neviem nájsť '%s'

en: Cannot open %s
sk: Neviem otvoriť %s

en: Cannot open clipboard
sk: Neviem otvoriť schránku

en: Cannot open imported file
sk: Neviem otvoriť importovaný súbor

en: Cannot open stylesheet %s
sk: Neviem otvoriť stylesheet %s

en: Cannot paste as new document: no text on clipboard
sk: Neviem vložiť ako nový dokument: v schránke nie je text

en: Cannot pretty-print:
sk: Neviem pekne vytlačiť:

en: Cannot replace:
sk: Neviem nahradiť:

en: Cannot save %s
sk: Neviem uložiť %s

en: Cannot save document in %s: %s (saved in default encoding UTF-8)
sk: Neviem uložiť dokument v %s: %s (uložené v štandardnom kódovaní UTF-8)

en: Cannot save temporary file
sk: Neviem uložiť dočasný súbor

en: Cannot set encoding (cannot parse temporary file)
sk: Neviem nastaviť kódovanie (neviem parsovať dočasný súbor)

en: Cannot set encoding:
sk: Neviem nastaviť kódovanie:

en: Cannot start Microsoft Word
sk: Neviem spustiť Microsoft Word

en: Cannot transform:
sk: Neviem transformovať:

en: Change
sk: Zmeň

en: Change all
sk: Zmeň všetko

en: Change once
sk: Zmeň raz

en: Check Well-formedness
sk: Skontroluj dobrú formovanosť

en: Choose a document type:
sk: Vyberte si typ dokumentu:

en: Choose a file:
sk: Vyberte si súbor:

en: Choose a public identifier:
sk: Vyberte si verejný identifikátor:

en: Choose an encoding:
sk: Vyberte si kódovanie:

en: Close
sk: Zavri

en: Close All
sk: Zavri všetko

en: Close all
sk: Zavri všetky

en: Closes the dialog box without saving any changes you have made
sk: Zavrie dialógové okno, a neuloží žiadne zmeny, ktoré ste urobili

en: Closes this dialog without making any changes
sk: Zavrie tento dialóg, žiadne zmeny sa nevykonajú

en: Command line processing incomplete: no file specified
sk: Neúplné spracovanie príkazového riadku: nie je zadaný súbor

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Context
sk: Kontext

en: Copy
sk: Kopíruj

en: Current Element
sk: Aktuálny prvok

en: Cut
sk: Vystrihni

en: Decrease
sk: Zmenši

en: Decrease	Ctrl+D
sk: Zmenši	Ctrl+D

en: Default
sk: Štandardné

en: Delete entity reference?
sk: Vymazať odkaz na entitu?

en: Delete tag?
sk: Vymazať značku?

en: Do you want to save the changes to
sk: Chcete uložiť zmeny v

en: Document has been modified: save or discard changes
sk: Dokument bol zmenený: ulož alebo zahoď zmeny

en: E&ncoding...
sk: &Kódovanie...

en: E&xit
sk: &Koniec

en: E&xpand internal entities on open
sk: E&xpanduj vnútorné entity pri otvorení

en: Edited document empty
sk: Editovaný dokument je prázdny

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encoding should be one of
sk: Kódovanie by malo byť jedno z

en: Encoding...
sk: Kódovanie...

en: Enter XPath:
sk: Zadajte XPath:

en: Enter line number:
sk: Zadajte číslo riadku:

en: Enter new suggestion:
sk: Zadajte nové odporúčanie:

en: Entity...
sk: Entita...

en: Error
sk: Chyba

en: Evaluate XPath
sk: Vyhodnoť XPath

en: Evaluate XPath...
sk: Vyhodnoť XPath...

en: Exit
sk: Koniec

en: Export Microsoft Word Document
sk: Exportujem dokument programu Microsoft Word

en: Export in progress...
sk: Prebieha export...

en: Extends the scope to all open documents
sk: Rozšíri rozsah hľadania na všetky otvorené dokumenty

en: F&ind Again	F3
sk: Ná&jdi ďalšie	F3

en: File has been modified by another application.
    Do you want to proceed?
sk: Iná aplikácia zmenila súbor.
    Chcete pokračovať?

en: Find
sk: Nájdi

en: Find &Next
sk: Nájdi ď&alšie

en: Find Again
sk: Nájdi ďalšie

en: Find and Replace
sk: Nájdi a nahraď

en: Find...
sk: Nájdi...

en: Find:
sk: Nájdi:

en: Finds all instances of the text specified in Find what and replaces them with the text in Replace with
sk: Nájde všetky výskyty hľadaného textu a nahradí ich textom zadaným na nahradenie

en: Finds only text with lowercase and uppercase letters as specified in Find what
sk: Nájde iba text, kde aj veľké a malé písmená zodpovedajú hľadanému textu

en: Fold Tags
sk: Zbaľ značky

en: Font
sk: Písmo

en: Forum
sk: Fórum

en: G&o To...	Ctrl+G
sk: &Choď na...	Ctrl+G

en: General
sk: Všeobecné

en: Global Find and Replace
sk: Globálne nájdenie a nahradenie

en: Global Replace...
sk: Globálne nahraď...

en: Go To
sk: Choď na

en: Go To...
sk: Choď na...

en: H&ide Tags and Attributes	Ctrl+Shift+T
sk: Skry &značky a atribúty	Ctrl+Shift+T

en: Help
sk: Návod

en: Hide Attributes Only
sk: Skry atribúty

en: Hide Tags and Attributes
sk: Skry značky a atribúty

en: Home Page
sk: Domovská stránka

en: I&gnore all
sk: I&gnoruj všetko

en: I&mport Microsoft Word Document...
sk: &Importuj dokument programu Microsoft Word...

en: I&ntelligent backspace/delete
sk: I&nteligentné vymazávanie/backspace

en: Ignore
sk: Ignoruj

en: Ignore all
sk: Ignoruj všetko

en: Ignore once
sk: Ignoruj raz

en: Import Microsoft Word Document
sk: Importujem dokument programu Microsoft Word

en: Import in progress...
sk: Prebieha import...

en: Increase
sk: Zväčši

en: Increase	Ctrl+U
sk: Zväčši	Ctrl+U

en: Information
sk: Informácia

en: Insert Element
sk: Vlož prvok

en: Insert Entity
sk: Vlož entitu

en: Insert Sibling
sk: Vlož súrodenca

en: Interprets the text specified in Find what as a regular expression
sk: Interpretuje text zadaný na hľadanie ako pravidlový výraz (regular expression)

en: L&ock hidden tags
sk: &Zamkni skryté značky

en: Language (restart required)
sk: Jazyk (vyžaduje reštart)

en: Ln %i Col %i
sk: Ria %i Stĺ %i

en: Lock Tags
sk: Zamkni značky

en: Message
sk: Správa

en: Microsoft Word cannot save %s
sk: Microsoft Word nevie uložiť %s

en: Microsoft Word cannot save this document as WordprocessingML
sk: Microsoft Word nemôže uložiť tento dokument ako WordprocessingML

en: Modified
sk: Zmenené

en: New
sk: Nový

en: New Document
sk: Nový dokument

en: New Suggestion
sk: Nové odporúčanie

en: New suggestion...
sk: Nové odporúčanie...

en: New...
sk: Nový...

en: Next Document
sk: Nasledujúci dokument

en: No filter
sk: Bez filtra

en: No items selected
sk: Nie je nič označené

en: No matching nodes found
sk: Nenašiel sa zodpovedajúci uzol

en: No.
sk: Č.

en: None
sk: Žiadne

en: Normal
sk: Normálne

en: Normal	Ctrl+0
sk: Normálne	Ctrl+0

en: O&pen Large Document...	Ctrl+Shift+O
sk: Otvor &veľký dokument...	Ctrl+Shift+O

en: Open
sk: Otvor

en: Open Large Document
sk: Otvor veľký dokument

en: Open Large Document...
sk: Otvor veľký dokument...

en: Open...
sk: Otvor...

en: Opening imported file...
sk: Otváram importovaný súbor...

en: Opens a standard file dialog
sk: Otvorí štandardný súborový dialóg

en: Options
sk: Možnosti

en: Options...
sk: Možnosti...

en: Out of memory
sk: Málo pamäte

en: Output document empty
sk: Výstupný dokument je prázdny

en: P&aste As New Document
sk: Vlož &ako nový dokument

en: Pa&ge Setup...
sk: Nastavenie s&tránky...

en: Page Setup...
sk: Nastavenie stránky...

en: Parse in progress...
sk: Prebieha parsovanie...

en: Paste
sk: Vlož

en: Paste As New Document
sk: Vlož ako nový dokument

en: Pr&intable summary
sk: Tlačiteľný &súhrn

en: Preparing Print Preview...
sk: Pripravujem ukážku tlače...

en: Preparing to print...
sk: Pripravujem tlač...

en: Pretty-print
sk: Pekná tlač

en: Pretty-print unsuccessful: output document empty
sk: Nepodarila sa pekná tlač: výstupný dokument je prázdny

en: Pretty-printing in progress...
sk: Prebieha pekná tlač...

en: Previous Document
sk: Predchádzajúci dokument

en: Print
sk: Tlač

en: Print Preview...
sk: Náhľad tlače...

en: Print...
sk: Tlač...

en: Provides a space for you to type additional information
sk: Poskytne miesto, kam môžete napísať ďalšie informácie

en: Provides a space for you to type the path of the file
sk: Poskytne miesto, kam môžete napísať cestu k súboru

en: Provides a space for you to type the text you want to find
sk: Poskytne miesto, kam môžete napísať text, ktorý chcete nájsť

en: Provides a space for you to type the text you want to replace the text you typed in Find what
sk: Poskytne miesto, kam môžete napísať text, ktorým chcete nahradiť nájdený text

en: Public DTD
sk: Verejné DTD

en: Public DTD...
sk: Verejné DTD...

en: Question
sk: Otázka

en: R&eplace in all open documents
sk: N&ahraď vo všetkých otvorených dokumentoch

en: RELAX NG grammar
sk: Gramatika RELAX NG

en: RELAX NG validation in progress...
sk: Prebieha validácia RELAX NG...

en: Re&member layout on close
sk: Za&pamätaj rozloženie pri zatvorení

en: Re&tain undo history on save
sk: &Udržiavaj históriu editovania aj po uložení

en: Redo
sk: Znova

en: Replace
sk: Nahraď

en: Replace &All
sk: Nahraď &všetko

en: Replace with:
sk: Nahraď:

en: Replace with:
sk: Nahraď:

en: Replace...
sk: Nahraď...

en: Revert
sk: Znovunačítaj

en: Rule
sk: Pravidlo

en: S&ave As...	F12
sk: Ulož &ako...	F12

en: S&how Current Element Pane
sk: Ukáž panel aktuálneho &elementu

en: S&how full path on frame
sk: Ukáž v ráme celú cestu

en: Save
sk: Ulož

en: Save As
sk: Ulož ako

en: Save As...
sk: Ulož ako...

en: Select
sk: Označ

en: Select RELAX NG grammar
sk: Vyberte si gramatiku RELAX NG

en: Select stylesheet
sk: Vyberte stylesheet

en: Selects the file specified
sk: Vyberie zadaný súbor

en: Sh&ow Toolbar
sk: Ukáž &nástrojovú lištu

en: Show Tags and Attributes
sk: Ukáž značky a atribúty

en: Show Toolbar
sk: Ukáž nástrojovú lištu

en: Sibling...
sk: Súrodenec...

en: Stopped
sk: Zastavený

en: Suggestion
sk: Odporúčané

en: System DTD
sk: Systémové DTD

en: System DTD...
sk: Systémové DTD...

en: Tags Locked
sk: Značky zamknuté

en: Tags hidden
sk: Skryté značky

en: Tags locked
sk: Zamknuté značky

en: The following error has occurred:
sk: Stala sa nasledujúca chyba:

en: The operating system has turned down a request for additional memory
sk: Operačný systém zamietol požiadavku na pridelenie ďalšej pamäte

en: This functionality requires Microsoft Windows
sk: Táto funkcionalita vyžaduje Microsoft Windows

en: Toggle Fold
sk: Zmeň zbalenie

en: Twin
sk: Dvojča

en: Undo
sk: Späť

en: Va&riable highlight in tag free view
sk: &Premenlivé podfarbenie v zobrazení bez značiek

en: Validation in progress...
sk: Prebieha validácia...

en: Warning
sk: Varovanie

en: Word Count
sk: Počet slov

en: XML Copy Editor has encountered an error and needs to close.
sk: XML Copy Editor narazil na chybu a potrebuje zavrieť.

en: XML Copy Editor has encountered the following error and needs to close:
sk: XML Copy Editor narazil na nasledujúcu chybu a potrebuje zavrieť:

en: XML document (*.xml)
sk: Dokument XML (*.xml)

en: XS&LT stylesheet...
sk: XS&LT štýl...

en: XSL Transform...
sk: XSL Transformácia...

en: XSL transformation in progress...
sk: Prebieha transformácia XSL...

en: XSLT stylesheet
sk: XSLT štýl

en: XSLT stylesheet...
sk: XSLT štýl...

en: byte | bytes
sk[0]: bajtov
sk[1]: bajt
sk[2]: bajty

en: valid
sk: validný

en: well-formed
sk: dobre-formovaný

en: |All files (*.*)|*.*
sk: |Všetky súbory (*.*)|*.*
