XML Copy Editor 1.2.0.4 - en to ca translation catalogue (353 entries)

en: %g %s saved
ca: %g %s desat

en: %i replacement made | %i replacements made
ca[0]: %i substitució feta
ca[1]: %i substitucions fetes

en: %s contains %i word | %s contains %i words
ca[0]: %s conté %i paraula
ca[1]: %s conté %i paraules

en: %s is %s
ca: %s és %s

en: %s is already open
ca: %s ja està obert

en: %s saved in default encoding UTF-8
ca: %s desat en codificació per defecte

en: %s saved in default encoding UTF-8: conversion to %s failed
ca: %s desat en codificació per defecte UTF-8: no s'ha pogut realitzar la conversió a %s

en: %s saved in default encoding UTF-8: unknown encoding %s
ca: %s desat en codificació per defecte UTF-8: %s codificació desconeguda

en: &About XML Copy Editor
ca: &Sobre XML Copy Editor

en: &Always insert closing tag
ca: Introdueix sempre etiquet&a de tancament

en: &Apply changes
ca: &Aplica els canvis

en: &Associate
ca: &Associa

en: &Blue background, white text
ca: &Fons blau, text blanc

en: &Browse Source
ca: &Navega per codi font

en: &Browser	Ctrl+B
ca: &Navegador	Ctrl+B

en: &Check
ca: &Comprova

en: &Check Well-formedness	F2
ca: &Comprovar correcció estructura XML	F2

en: &Close	Ctrl+F4
ca: &Tanca	Ctrl+F4

en: &Color Scheme
ca: Esquema de &color

en: &Command	Ctrl+Alt+C
ca: O&rdre	Ctrl+Alt+C

en: &Cut	Ctrl+X
ca: &Talla	Ctrl+X

en: &DTD/XML Schema	F5
ca: &Schema DTD/XML	F5

en: &Default
ca: Per &defecte

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Entity...	Ctrl+E
ca: E&ntitat...	Ctrl+E

en: &Evaluate XPath...	F9
ca: A&valua  XPath...	F9

en: &File
ca: &Arxiu

en: &Find what:
ca: Cerca:

en: &Find...	Ctrl+F
ca: &Cerca...	Ctrl+F

en: &Fold Tags	Ctrl+Shift+F
ca: &Plega etiquetes	Ctrl+Shift+F

en: &Folding
ca: P&legar

en: &Forum
ca: &Fòrum

en: &Global Replace...	Ctrl+Shift+R
ca: Reemplaçar &global...	Ctrl+Shift+R

en: &Help
ca: Aj&uda

en: &Hide Attributes Only	Ctrl+Shift+A
ca: &Oculta només atributs	Ctrl+Shift+A

en: &Highlight current line
ca: Ressalta la lín&ia actual

en: &Home Page
ca: Pàg&ina d'inici

en: &Indentation guides
ca: G&uies de sagnat

en: &Insert
ca: &Insereix

en: &Light
ca: C&lar

en: &Line numbers
ca: Nú&meros de línia

en: &Lock Tags	Ctrl+L
ca: &Bloqueja etiquetes	Ctrl+L

en: &Match case
ca: Coincidència &majúscules i minúscules

en: &New...	Ctrl+N
ca: &Nou...	Ctrl+N

en: &Next Document	Ctrl+PgDn
ca: Document &següent	Ctrl+PgDn

en: &None
ca: &Cap

en: &One application instance only
ca: Una s&ola instància de l'aplicació

en: &Open...	Ctrl+O
ca: &Obre...	Ctrl+O

en: &Options...
ca: O&pcions...

en: &Paste	Ctrl+V
ca: &Enganxa	Ctrl+V

en: &Pretty-print	F11
ca: Im&pressió en format vistós	F11

en: &Previous Document	Ctrl+PgUp
ca: &Document previ	Ctrl+PgUp

en: &Printable report
ca: Informe im&primible

en: &Public DTD...
ca: &DTD Públic...

en: &Redo	Ctrl+Y
ca: &Refés	Ctrl+Y

en: &Regex
ca: EXPREG

en: &Reload
ca: Actualit&za

en: &Remember open tabs on close
ca: &Recordar pestanyes obertes al tancar

en: &Replace
ca: Ree&mplaça

en: &Replace...	Ctrl+R
ca: &Reemplça...	Ctrl+R

en: &Revert
ca: Vés enda&rrere

en: &Run
ca: &Executa

en: &Save	Ctrl+S
ca: &Desa	Ctrl+S

en: &Save UTF-8 byte order mark
ca: De&sar marca d'ordre de bytes d'UTF-8

en: &Show Tags and Attributes	Ctrl+T
ca: &Mostra etiquetes i atributs	Ctrl+T

en: &Sibling...	Ctrl+Shift+I
ca: &Germà...	Ctrl+Shift+I

en: &Spelling...	F7
ca: &Ortografia...	F7

en: &Style...	Shift+F7
ca: &Estil...	Shift+F7

en: &System DTD...
ca: &Sistema DTD...

en: &Tag completion
ca: Completa e&tiquetes

en: &Text Size
ca: &Tamany del text

en: &Toggle Fold	Ctrl+Alt+T
ca: O&bre o tanca plec	Ctrl+Alt+T

en: &Tools
ca: Eine&s

en: &Twin	Ctrl+Enter
ca: &Bessó	Ctrl+Enter

en: &Undo	Ctrl+Z
ca: &Desfés	Ctrl+Z

en: &Unfold Tags	Ctrl+Shift+U
ca: Desplega eti&quetes	Ctrl+Shift+U

en: &Validate
ca: &Valida

en: &Validate as you type
ca: &Valida mentre escrius

en: &View
ca: &Visualitza

en: &Wait
ca: E&spereu

en: &White space visible
ca: Es&pai en blanc visible

en: &Word Count
ca: Recompte de &paraules

en: &Wrap Words	Ctrl+W
ca: &Ajusta paraules	Ctrl+W

en: &XML Copy Editor Help	F1
ca: &Ajuda XML Copy Editor	F1

en: &XML Schema...
ca: &Schema XML...

en: &XSL Transform...	F8
ca: &Transforma XSL...	F8

en: '%s' is not a valid line number
ca: '%s' no és un número de línia vàlid

en: (No dictionaries found)
ca: (No s'han trobat diccionaris)

en: (No filter)
ca: (No hi ha filtre)

en: (No filters found)
ca: (No s'ha trobat cap filtre)

en: (No rule sets found)
ca: (No s'han trobat regles)

en: (lossless conversion requires version 2003 or later)
ca: (la conversió sense pèrdues requereix la versió 2003 o posterior)

en: (unknown error)
ca: (error desconegut)

en: .
    
    Select "Abort" to exit, "Retry" to close this window and "Ignore" to continue.
ca: .
    
    Escolliu "Avortar" per sortir, "reintentar" per tancar aquesta finestra i "Ignorar" per continuar.

en: A more recent version of Microsoft Word is required
ca: Es requereix una versió de Microsoft Word més recent

en: About
ca: Quant a

en: Action
ca: Acció

en: All files (*)|*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
ca: Tots els arxius (*)|*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: All files (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
ca: Tots els arxius (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: Application directory
ca: Directori de l'aplicació

en: Associate %s
ca: Associa %s

en: Attributes hidden
ca: Atributs ocults

en: Blue background, white text
ca: Fons blau, text blanc

en: Browse
ca: Navegar

en: Browse Source
ca: Navega per codi font

en: Browser
ca: Navegador

en: C&hange all
ca: Can&via tot

en: C&lose All
ca: T&anca tots

en: C&lose Message Pane	Alt+C
ca: Tanca fin&estra de missatge	Alt+C

en: C&opy	Ctrl+C
ca: C&opia	Ctrl+C

en: Ca&ncel
ca: Ca&cel·la

en: Cannot access application directory
ca: No es pot accedir al directori de l'aplicació

en: Cannot associate %s: %s
ca: No es pot associar %s: %s

en: Cannot check document:
ca: No es pot comprovar el document:

en: Cannot compile regular expression '
ca: No es pot compilar expressió regular '

en: Cannot count words: %s
ca: No es poden comptar paraules: %s

en: Cannot evaluate XPath
ca: No es pot avaluar Xpath

en: Cannot find '%s'
ca: No es pot trobar '%s'

en: Cannot open %s
ca: No es pot obrir %s

en: Cannot open %s: conversion from encoding %s failed
ca: No es pot obrir %s: no s'ha pogut realitzar la conversió de la codificació %s

en: Cannot open %s: unknown encoding %s
ca: No es pot obrir %s: codificació desconeguda %s

en: Cannot open clipboard
ca: No es pot obrir el porta-retalls

en: Cannot open imported file
ca: No es pot obrir l'arxiu importat

en: Cannot open stylesheet %s
ca: No es pot obrir el full d'estil %s

en: Cannot paste as new document: no text on clipboard
ca: No es pot enganxar com a nou document: no hi ha text al porta-retalls

en: Cannot pretty-print:
ca: No es pot imprimir en format vistós:

en: Cannot replace:
ca: No es pot reemplaçar:

en: Cannot save %s
ca: No es pot desar %s

en: Cannot save document in %s: %s (saved in default encoding UTF-8)
ca: No es pot desar document en %s: %s (desat en codificació per defecte UTF-8)

en: Cannot save temporary file
ca: No es pot desar l'arxiu temporal

en: Cannot set encoding (cannot parse temporary file)
ca: No es pot establir codificació (no es pot analitzar l'arxiu temporal)

en: Cannot set encoding:
ca: No es pot establir codificació:

en: Cannot start Microsoft Word
ca: No es pot iniciar Microsoft Word

en: Cannot transform:
ca: No es pot transformar:

en: Change
ca: Canvia

en: Change all
ca: Canviar-ho tot

en: Change once
ca: Canvia un cop

en: Check Well-formedness
ca: Comprovar correcció estructura XML

en: Checking document...
ca: Comprovant document:

en: Choose a document type:
ca: Escollir tipus de document:

en: Choose a file:
ca: Trieu un fitxer:

en: Choose a public identifier:
ca: Escollir un identificador públic:

en: Choose an encoding:
ca: Escollir codificació:

en: Close
ca: Tanca

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Close Message Pane
ca: Tanca finestra de missatge

en: Close all
ca: Tancar tot

en: Closes the dialog box without saving any changes you have made
ca: Tanca la finestra de diàleg sense desar els canvis fets

en: Closes this dialog without making any changes
ca: Tanca aquest diàleg sense fer canvis

en: Command
ca: Ordre

en: Command line processing incomplete: no file specified
ca: Processament de la línea d'ordres incomplet: no s'ha especificat cap arxiu

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Copy
ca: Copia

en: Creating document view...
ca: Creant visualització de document...

en: Current Element
ca: Element actual

en: Cut
ca: Talla

en: DTD Validation in progress...
ca: Validació DTD en progrés...

en: DTD/XML Schema
ca: Schema DTD/XML

en: Decrease
ca: Redueix

en: Decrease	Ctrl+D
ca: Redueix	Ctrl+D

en: Default
ca: Per defecte

en: Default style
ca: Estil per defecte

en: Delete entity reference?
ca: Esborrar referència d'entitat?

en: Delete tag?
ca: Esborrar etiqueta?

en: Do you want to save the changes to
ca: Voleu desar els canvis de

en: Document has been modified: save or discard changes
ca: El document ha estat modificat: desar o descartar canvis

en: E&ncoding...
ca: C&odificació...

en: E&xit
ca: S&urt

en: E&xpand internal entities on open
ca: E&xpandir entitats internes en obrir

en: Edited document empty
ca: Document editat buit

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encoding should be one of
ca: La codificació hauria de ser

en: Encoding...
ca: Codificació...

en: Enter XPath:
ca: Introdueix XPath:

en: Enter line number:
ca: Introduïu número de línia:

en: Enter new suggestion:
ca: Introdueix nova suggerència:

en: Entity...
ca: Entitat...

en: Evaluate XPath
ca: Avalua XPath

en: Evaluate XPath...
ca: Avalua XPath...

en: Exit
ca: Surt

en: Export Microsoft Word Document
ca: Exporta document de Microsoft Word

en: Export in progress...
ca: Exportació en progrés...

en: Extends the scope to all open documents
ca: Amplia l'abast a tots els documents oberts

en: F&ind Again	F3
ca: To&rna a cercar	F3

en: File has been modified by another application.
    Do you want to proceed?
ca: L'arxiu ha estat modificat per una altra aplicació.
    Voleu procedir?

en: Find
ca: Cerca

en: Find &Next
ca: Cerca el següe&nt

en: Find Again
ca: Torna a cercar

en: Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Find...
ca: Cerca...

en: Find:
ca: Cerca:

en: Finds all instances of the text specified in Find what and replaces them with the text in Replace with
ca: Busca tots els casos del text especificat a Cerca i els reemplaça amb el text de Reemplaça per

en: Finds only text with lowercase and uppercase letters as specified in Find what
ca: Cerca només text amb majúscules i minúscules, tal i com has especificat a Cerca

en: Fold Tags
ca: Plega etiquetes

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Forum
ca: Fòrum

en: G&o To...	Ctrl+G
ca: &Vés a...	Ctrl+G

en: Global Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça global

en: Global Replace...
ca: Reemplaçar global...

en: Go To
ca: Vés a

en: Go To...
ca: Vés a...

en: H&ide Tags and Attributes	Ctrl+Shift+T
ca: Oculta et&iquetes i atributs	Ctrl+Shift+T

en: Help
ca: Ajuda

en: Hi&ghlight syntax
ca: Su&bratlla sintaxi

en: Hide Attributes Only
ca: Oculta només atributs

en: Hide Tags and Attributes
ca: Oculta etiquetes i atributs

en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: I&gnore
ca: I&gnora

en: I&gnore all
ca: I&gnora-ho tot

en: I&mport Microsoft Word Document...
ca: Importa document de Microsoft &Word...

en: I&nsert
ca: I&nsereix

en: I&ntelligent backspace/delete
ca: Retrocés/esborrar I&ntel·ligent

en: Ignore
ca: Ignora

en: Ignore all
ca: Ignorar tot

en: Ignore once
ca: Ignora un cop

en: Import Microsoft Word Document
ca: Importar document de Microsoft Word

en: Import in progress...
ca: Importació en progrés...

en: Increase
ca: Incrementa

en: Increase	Ctrl+U
ca: Augmenta	Ctrl+U

en: Information
ca: Informació

en: Insert Element
ca: Insereix element

en: Insert Entity
ca: Insereix entitat

en: Insert Sibling
ca: Insereix germà

en: Interprets the text specified in Find what as a regular expression
ca: Interpreta el text especificat a Cerca com una expressió regular

en: L&ock hidden tags
ca: Bl&oqueja etiquetes ocultes

en: Language (restart required)
ca: Idioma (cal reiniciar)

en: Light
ca: Clar

en: Ln %i Col %i
ca:   Ln %d, Col. %d

en: Lock Tags
ca: Bloqueja etiquetes

en: Message
ca: Missatge

en: Microsoft Word cannot save %s
ca: Microsoft Word no pot desar %s

en: Microsoft Word cannot save this document as WordprocessingML
ca: Microsoft Word no pot desar aquest document com a WordprocessingML

en: Modified
ca: Modificat

en: New
ca: Nou

en: New &document
ca: &Document nou

en: New Document
ca: Document nou

en: New Suggestion
ca: Nova Suggerència:

en: New suggestion...
ca: Nova suggerència...

en: New...
ca: Nou...

en: Next Document
ca: Document següent

en: No filter
ca: Cap filtre

en: No items selected
ca: Cap element seleccionat

en: No matching nodes found
ca: No s'hat trobat cap node coincident

en: None
ca: Cap

en: O&pen Large Document...	Ctrl+Shift+O
ca: O&bre document gran...	Ctrl+Shift+O

en: OK
ca: D'acord

en: Open
ca: Obre

en: Open Large Document
ca: Obre document gran

en: Open Large Document...
ca: Obre document gran

en: Open...
ca: Obre...

en: Opening imported file...
ca: Obrint arxiu importat...

en: Opens a standard file dialog
ca: Obre un diàleg d'arxiu estàndard

en: Options
ca: Opcions

en: Options...
ca: Opcions...

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Out of memory: attempt to save in default encoding UTF-8?
ca: No hi ha prou memòria: intentar desar en codificació per defecte UTF-8?

en: Output document empty
ca: Document de sortida buit

en: Output options
ca: Opcions de sortida

en: P&aste As New Document
ca: Enganx&a com a document nou

en: Pa&ge Setup...
ca: Confi&guració de la pàgina...

en: Page Setup...
ca: Configuració de la pàgina...

en: Parse in progress...
ca: Anàlisi en curs...

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste As New Document
ca: Enganxa com a document nou

en: Pr&eferences...
ca: Pr&eferències...

en: Pr&int Preview...
ca: Previsualitza&ció d'impressió...

en: Pr&intable summary
ca: Resum &imprimible

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Preparing Print Preview...
ca: Preparant previsualització d'impressió...

en: Preparing to print...
ca: Preparant-se per imprimir...

en: Pretty-print
ca: impressió en format vistós

en: Pretty-print unsuccessful: output document empty
ca: No s'ha pogut imprimir en format vistós: document de sortida buit

en: Pretty-printing in progress...
ca: Impressió en format vistós en progrés...

en: Previous Document
ca: Document anterior

en: Pri&nt...	Ctrl+P
ca: I&mprimeix...	Ctrl+P

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Preview...
ca: Previsualització d'impressió...

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Provides a space for you to type additional information
ca: Proporciona un espai per introduir informació addicional

en: Provides a space for you to type the path of the file
ca: Proporciona un espai per introduir la ruta de l'arxiu

en: Provides a space for you to type the text you want to find
ca: Proporciona un espai per introduir el text que vols cercar

en: Provides a space for you to type the text you want to replace the text you typed in Find what
ca: Proporciona espai per escriure el text amb què vols reemplaçar el text introduït a Cerca

en: Public DTD
ca: DTD públic

en: Public DTD...
ca: DTD Públic...

en: Question
ca: Pregunta

en: R&eplace in all open documents
ca: R&eemplaça a tots els documents oberts

en: RELAX NG grammar
ca: Gramàtica RELAX NG

en: RELAX NG validation in progress...
ca: Validació RELAX NG en progrés...

en: Re&member layout on close
ca: Re&cordar disposició al tancar

en: Re&tain undo history on save
ca: Conservar his&torial de Desfer al desar

en: Redo
ca: Refés

en: Reload
ca: Actualitza

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace &All
ca: Reempl&aça-ho tot

en: Replace with:
ca: Reemplaça amb:

en: Replace with:
ca: Ree&mplaça amb:

en: Replace...
ca: Reemplaça

en: Revert
ca: Vés endarrere

en: Rule
ca: Regla

en: S&ave As...	F12
ca: Anomena &i desa...	F12

en: S&how Current Element Pane
ca: Mostra sub&finestra de l'element actual

en: S&how full path on frame
ca: Mostrar ruta completa en e&l marc

en: S&ymbol...
ca: Sí&mbol...

en: Save
ca: Desa

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Select
ca: Selecciona

en: Select RELAX NG grammar
ca: Escollir gramàtica RELAX NG

en: Select stylesheet
ca: Trieu el full d'estil

en: Selects the file specified
ca: Escull l'arxiu especificat

en: Sh&ow Toolbar
ca: Mostra ba&rra d'eines

en: Show Current Element Pane
ca: Mostra subfinestra de l'element actual

en: Show Tags and Attributes
ca: Mostra etiquetes i atributs

en: Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: Sibling...
ca: Germà...

en: Spelling
ca: Ortografia

en: Spelling...
ca: Ortografia...

en: Stopped
ca: Aturat

en: Style
ca: Estil

en: Style...
ca: Estil...

en: Suggestion
ca: Suggerència

en: Symbol...
ca: Símbol...

en: System DTD
ca: Sistema DTD

en: System DTD...
ca: Sistema DTD...

en: Tags Locked
ca: Etiquetes bloquejades

en: Tags hidden
ca: Etiquetes ocultes

en: Tags locked
ca: Etiquetes bloquejades

en: The following error has occurred:
ca: Ha ocorregut el següent error:

en: The operating system has turned down a request for additional memory
ca: El sistema operatiu ha rebutjat una sol·licitud de memòria addicional

en: This functionality requires Microsoft Windows
ca: Aquesta funcionalitat requereix Microsoft Windows

en: Toggle Fold
ca: Obre o tanca plec

en: Twin
ca: Bessó

en: Undo
ca: Desfés

en: Unknown command line switch (expecting 'w', 's', --version or --help)
ca: Opció inesperada a la línea d'ordres (s'esperava 'w', 's', --version o --help)

en: Va&riable highlight in tag free view
ca: Sub&ratllat variable en vista sense etiquetes

en: Validate
ca: Valida

en: Validation in progress...
ca: Validació en progrés...

en: Warning
ca: Avís

en: Word Count
ca: Recompte de paraules

en: XML Copy Editor has encountered an error and needs to close.
ca: XML Copy Editor ha trobat un error i s'ha de tancar.

en: XML Copy Editor has encountered the following error and needs to close:
ca: XML Copy Editor ha trobat el següent error i s'ha de tancar:

en: XML Schema...
ca: Schema XML...

en: XML document (*.xml)
ca: Document XML (*.xml)

en: XS&LT stylesheet...
ca: Full d'estil XS&LT

en: XSL Transform...
ca: Transforma XSL...

en: XSL transformation in progress...
ca: Transformació XSL en progrés...

en: XSLT stylesheet
ca: Full d'extil XSLT

en: XSLT stylesheet...
ca: Full d'estil XSLT

en: unknown error
ca: error desconegut

en: valid
ca: vàlid

en: well-formed
ca: ben format

en: |All files (*.*)|*.*
ca: |Tots els fitxers (*.*)|*.*
